خاطره جالب استاد مرتضی احمدی

احتمالا همه دوستان مرتضی احمدی هنرپیشه و صدا پیشه (دوبلور) را می شناسند مخصوصا بچه های قدیمی با صدای ایشان در کارتون پینوکیو که صدای روباه مکار را در می آورد, آشنا هستند و در بسیاری از فیلم ها نقش های عمدتا کمدی ایفا کرده است.ایشان از طرفداران قدیمی و محبوب پرسپولیس است و خاطره جالبی از شش تایی کردن تیم تاج (استقلال) که خودش به عنوان تماشاگر در ورزشگاه حضور داشته,  گفته است.
 
مرتضی احمدی اخیرا در مراسم جشنی درباره سابقه هواداریش از پرسپولیس چنین گفته:
من همه بازیکنان شاهین و پرسپولیس را می شناسم و قدیمی ترین هوادار پرسپولیس هستم. فکر نمی کنم مسن تر از من کسی مانده باشد و این خاطره را هم شاید هیچکس نشنیده باشد.

من کارمند راه آهن بودم. آن روز حقوق و مزایای خودم که 700 تومان می شد را گرفتم و از آنجا به جای خانه، یک راست به ورزشگاه رفتم تا بازی پرسپولیس با استقلال که آن زمان تاج بود را ببینم.

دل توی دلم نبود، بازی که شروع شد گفتم یا ابوالفضل (ع) هر گلی که پرسپولیس بزند صد تومان را صدقه کنار می گذارم. پرسپولیس گل اول را زد، صد تومان از آن جییب در آوردم و در جیب دیگر گذاشتم. گل دوم را هم زدند، اینکار را کردم. همینطور گل سوم، چهارم و پنجم هم زده شد. گل ششم که زده شد، گفتم: یا حضرت ابوالفضل (ع) غلط کردم، حداقل صد تومان برای خودم بگذار، من بدون پول چه کار کنم؟

 

/ 5 نظر / 47 بازدید
سيامك

سلام... من سيامك هستم. توي وبلاگم اشعار خودم رو منتشر ميكنم. گاهي شعر تركي هم ميگم.... خوشحال ميشم تشريف بياريد و نظرتون رو در مورد نوشته‌هام بفرمائيد.

نظر کاملا افراطی و غیر واقعی میباشد.

بهمن کفون؟!!

من

ما طرفدار خودتیم مهندس پس کجایی؟