علی دائی آذربایجان اوغلی

                                                                ali_daei_26th_world.jpg
دیروز روز خوبی برایم بود.اولا پرس پلیس دو بر صفر بازی را برد(با احترام به استقلالی ها)و ثانیا علی دائی بعنوان سر مربی تیم ملی انتخاب شد.
یاد روز های دبستان و ایام نوجوانی افتادم. در دبستان ابتدائی جعفری اسلامی که یک مدرسه مذهبی بود با برادرم؛پسر عمو هایم و علی دائی و برادرانش هم مدرسه ای و هم بازی بودیم؛در آنموقع معلم ورزشمان آقای کریم اسدی بقال که از قهرمانان به نام کشتی بودند مسابقه فوتبال گل بزرگ در حیاط مدرسه کلاس به کلاس برگزار می کرد.این مدرسه بعدها شهدای بسیاری را به کشور تقدیم کرد.

در مدرسه راهنمائی جهان علوم دوباره با علی دائی و همان معلم ورزش بودیم.این مدرسه از تاپ ترین مدارس اردبیل بود و اکثر فارغ التحصیلان این مدرسه دارا ی مدارج علمی بالاتری هستند در دوران دبیرستان مدرسه هایمان از هم جدا شد ولی اینبار در تیم منتخب جوانان اردبیل با هم همتیمی شدیم البته در تیم های باشگاهیمان با هم رقیب بودیم.خیلی به فوتبال علاقه مند بودیم بطوریکه روز صبح تا ظهر در استادیوم اردبیل با تیم جوانان روی برف تمرین سنگینی کردیم و بعد از ظهر تیمهای باشگاهیمان با هم مسابقه داشتند که هم دائی و هم من هر کدام جهار گل زدیم و مسابقه چهار بر چهار تمام شد.

زمانیکه برای مسابقه و یا حتی برای تمرین می رفتیم همه ماو شهریار(او را به این اسم صدا می زدیم)؛ اغلب پشت وانت بار سوار می شدیم و می رفتیم.!!!!

در هر حال ایشان بسیار با شخحصیت و با هوش و ساعی بودند اغلب نمراتش بالای ۱۷ یا۱۸ بود؛از دانشگاه صنعتی شریف در رشته متالوژی فارغ التحصیل شد.و بالاخره بازی های او را در تیم ملی با گلهای زیبایش را همه دیده اند و او در مقابل همه باند بازی ها در فوتبال قرار گرفت واز یک شهرستان محروم به اوج فوتبال جهان رسید.وحالا هم که سرمربی تیم ملی شد و اولین کسی که اینو به من تبریک گفت برادرم بود و سپس سایر همشهریانم؛و من هم به خیلی از دوستان تبریک گفتم.براستی که حاصل سخت کوشی خود را گرفت؛و همیشه در مقابل فشار های خردکننده پایداری کرد و وبا توسل به ائمه مزد زحماتش را گرفت؛علی دائی افتخار آذربایجانیها است.تمام سایت های داخلی و خارجی از این انتخاب استقبال کردند البته می دانیم که او کاملا فرد مستقلی است و وارد مسائل سیاسی نشده است.

اینجا می توانید تمجید فیفا از علی دائی را  بخوانید

یاشاسین اذربایجان اوغلی علی دائی

     

/ 12 نظر / 12 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ن

دومان عزیز سلام. بی شک من وتمام ترکان جهان از شنیدن این خبر خوشحال شده و احساس غرور کردیم. بی شک این لطف عظیم خداوندگار بوده که ما را در چنین سرزمینی( اذربایجان) متولد ساخته. امیدوارم با ظهور اشخاصی مانند دائی, رضازاده, موذن زاده اردبیلی و ... دهان یاوه گوی دشمنان ترکها برای همیشه بسته شود. تا کور شود هر انکس که نتوان دید.

ج.احمدی

سلام ضمن تبریک انتخاب شایسته علی دایی، اما غمگین از اینکه اگر دایی ترک نبود باز هم اینطوری هیچ خبری از پیام تبریک و ارزوی موفقیت ایشان در اکثر مطبوعات و رسانه ها دیده نمیشد!؟

ط.ع.د

خانم یا اقای احمدی انها هم اکنون دارند از حسادت و بی تابی منفجر میشن. همین از 1000 تا شاد باش برای دائی و طرفداران دائی بیشتر است.

خطاب به ن

البته باید به لیست قبلی باید نام استاد شهریار , مولوی, شمس تبریزی, نظامی و هزاران افتخار چشم دشمن کور کن را هم اضافه میکردی.

بنفشه

چقدر زیباست رسیدن به حق خویشتن.

باران

افرین بر اذربایجان و فرزندش

لوطفا یایوز

همه با هم ارسال پيامك تبريك سال جديد را تحريم مي كنيم. در پي تصميم شركت زياده خواه مخابرات ،براي افزايش نرخ پيامك از 14 به 23 تومان مردم ايران در حركتي ملي قصد تحريم پيامك هاي تبريك شب عيد را دارند، تا با تحميل كردن ضرري نزديك به رقم 2،520،000،000 تومان به مخابرات در مقابل زياده خواهي هاي اين شركت ايستادگي كنند. پيش بيني مي شود نزديك به 180،000،000 پيام كوتاه فقط در شب عيد فرستاده شود. 180،000،000 * 14 = 2،520،000،000 تومان ا

احمدی

سلام، سلام بر بهار، سلام بر بهاریان، سلام برآنها که در پنهان خویش بهاری برای شکفتن دارند و سلام برآنها که درانتظار بهارند... بهاری یگانه ، بهاری که خزان ندارد. براستي اگر امید به شکفتن دوباره غنچه ها و شکوفه ها نبود، سختی و سرمای زمستان را چگونه تاب میآوردیم؟!

...

سلام. گفتنیهامان فقط حرف است و بس